Włochy / Ustica 26 wrzesień – 03 październik 2022

Miejsce

Włochy – wyspa USTICA

Termin

26 wrzesień – 03 październik 2022
r

Doświadczenie

Zdobyliśmy już Sardynię, teraz czas na Usticę

Cena

1290 Euro

O wycieczce

Wyspa Ustica w 1986 roku ustanowiona została pierwszym Morskim Rezerwatem Przyrody we Włoszech. Wokół tej niewielkiej wyspy zlokalizowanych jest ponad 30 miejsc nurkowych, z których kilka jak „Secca Della Colombara”, czy „Scoglio Del Medico”, wymieniane są w 10 najciekawszych nurkowisk Europy. Jej wulkaniczne pochodzenie zdeterminowało ukształtowanie dna morskiego. Znajdziemy tu rożnego rodzaju jaskinie, kaniony, piękne ściany i sięgającą 30 metrów przejrzystość wody. Praktycznie każde nurkowanie to spotkanie z gruperami, stadami barakud, homarami, ośmiornicami a nawet ślimakami nagoskrzelnymi.
 

Program:
Dzień 1: Przelot do Palermo. Przejazd z lotniska do portu. Około 1,5 godzinny rejs szybkim wodolotem na wyspę. Zakwaterowanie i czas wolny, nocleg
Dzień 2-6: Pakiet 10 nurkowań z łodzi. Popołudnia i wieczory spędzimy na spacerkach po urokliwym miasteczku, lub pobycie w naszym Farmhouse.
Dzień 7: Czas wolny na suszenie sprzętu, plaże lub ostatnie zakupy. Popołudniowy rejs powrotny do Palermo, gdzie spędzimy ostatnią noc
Dzień 8: Przejazd na lotnisko, powrotny lot do Polski, zakończenie wyjazdu

Na wyspie mieszkać będziemy na położonej poza miastem farmie, w domu podzielonym na niezależne apartamenty, umiejscowionym pośród winnic domu. Jest klimatyzacja i wifi.

Koszt pakietu turystycznego: 1290 Euro.
Pakiet zawiera:
– podróż
– rejs wodolotem na wyspę Ustica i przejazd do miejsca zakwaterowania
– zakwaterowanie Ustica pokoje 2 osobowe, z łazienką, klimatyzacją, wifi
– pakiet 10 nurkowań z łodzi, butle 15l, balast
nocleg w Palermo w okolicach portu, lub lotniska
ubezpieczenie turystyczne

Koszt nie zawiera:
– wyżywienia
– wypożyczenia sprzętu
– nitroksu 5E/nurkowanie
– dodatkowych nurkowań, w tym nocnych
– ubezpieczenia nurkowego
– innych aktywności, typu wycieczki po wyspie, wstępy itp.

Miejsca nurkowe:
SECCA DELLA COLOMBARA 15-43m
Uznawane za jedno z 10 najlepszych nurkowań w Europie. To piękna ozdobiona koralowcami i gąbkami ściana, pełna barakud i dużych grupperów, oraz przełamany na pół ok. 75 metrowej długości wrak
DOCTOR’S ROCK(SCOGLIO DEL MEDICO) do 30m
To nurkowanie w około 70 metrowej długości jaskini, do której wejście znajduje się na 20m. Wpadające przez otwory światło ma tutaj przepiękny niebieski kolor.
GROTTA DEI GAMBERI max. 41m
Wejście do obszernej jaskini jest na ok.40m, wyjście na 28m. Długość jaskini to ok 130m, jej wnętrze to olbrzymia ilość niebieskich i pomarańczowych krewetek, oraz delikatnych koralowców i ślimaków.
CAPE FALKONIERA 20m
To idealne nurkowanie dla tych, którzy lubią pooglądać mniejsze stworki, ślimaki, czy ukwiały, oraz łatwa jaskinia zamieszkała przez kongery
PASTIZZA 15-20m
Miejsce zlokalizowane niedaleko portu. Nurkowanie tutaj to ściana I dwukomorowa grota, kazda z własna komora powietrzna umożliwiająca wynurzenie wewnątrz. W pierwszej z komór znajduje się tez figura Świetego Bartłomieja, patrona wyspy.
PUNTA GALERA 15-45m
To rodzaj naturalnego przegłębienia-basenu, umożliwia nurkowanie na różnych poziomach zaawansowania od OWD począwszy. Duza ilość życia: amberjacks, grupery i czasem tuńczyki, oraz małe anthias i ślimaki nagoskrzelne.

Informacje i zapisy:
milosz@aquadiver.pl
tel.: 603 173 049

Biuro Podróży AQUATRAVEL.EU – PHU AQUAMANIA z siedzibą przy ul. Iwaszkiewicza 42/1,
 10-089 Olsztyn, nr NIP 739-283-96-16, numer wpisu – 7/2016 – do Rejestru Organizatorów Turystyki 
 i Pośredników Turystycznych Województwa Warmińsko – Mazurskiego dokonanego przez Marszałka Woje-
wództwa Warmińsko-Mazurskiego