Malediwy – 11 – 25 marzec 2023

Miejsce

Malediwy – safari nurkowe

Termin

11 – 25 marzec 2023

r

To nasza druga wyprawa w to miejsce

Cena

3750 USD

Wyjątkowe safari na Malediwach

DEEP SOUTH – MALE – 2 tygodnie z rekinami młotami, wielorybimi, mantami, żółwiami i … wiele więcej 

Trasa obejmuje : Huvadhoo / Gaafu Alif / Fuvahmulah / Addu / Laamu / Thaa / Meemu / Vaavu / South, North Male

Nurkowanie na południowych Malediwach to marzenie każdego nurka, przepiękne, kolorowe rafy, duże ryby i niesamowite przeżycia są gwarantowane. 

Podczas nurkowania spotkamy wiele gatunków rekinów m.in. rekiny tygrysie, młoty, jedwabiste, white i black tip, szare rafowe, wielorybie a do tego manty, płaszczki, żółwie i wiele wiele więcej… 

Nurkowania w większości odbywać się będą w kanałach, dlatego należy liczyć się z prądami

Łódź: Soleil 2

Łódź oferuje zakwaterowanie w 14 kabinach dwuosobowych, z czego 8 znajduje się na środkowym i górnym pokładzie. Wyposażone są w indywidualną klimatyzację, łazienkę, szafy.

Łódź wybudowana na Malediwach w 2015 roku. Ma 44m długości, 12 m szerokości i jest idealnie przystosowana do pływania po atolach Malediwów. Przestronna, posiada 14 kabin, które mogą pomieścić maksymalnie 28 gości. Każda kabina jest w pełni wyposażona w klimatyzację oraz łazienkę z prysznicem z ciepłą i zimną wodą. Klimatyzowany salon oferuje gościom komfortowe miejsce do wypoczynku z telewizorem i systemem rozrywki. Istnieją dwie przestronne jadalnie, wewnątrz z klimatyzacją lub na górnym pokładzie z miejscami do siedzenia na świeżym powietrzu. Istnieje również duży taras do opalania, na którym można się zrelaksować między nurkowaniami, wziąć kąpiel z bąbelkami w jacuzzi i podziwiać zachody słońca.

Nurkowanie z Soleil 2 odbywa się z dedykowanego nurkowania Dhoni, w pełni wyposażonego w kompresory i schowek na sprzęt nurkowy, aby zmaksymalizować przestrzeń i ciszę na pokładzie statku-matki. Soleil 2 oferuje nurkom możliwość odkrywania jednych z najlepszych miejsc, jakie Malediwy mają do zaoferowania, od klasycznych centralnych atoli z mantami i pięknymi rafami, po mniej zbadane północne i południowe atole, bogate w życie z dużymi szansami na zobaczenie dużych zwierząt pelagicznych.

MIEJSCA NURKOWE

Huvadhoo  (północna część znana jako Gaafu Alifu, południowa część znana jako Gaafu Dhaalu, oddzielona kanałem Huvadhu) jest drugim co do wielkości atolem na Malediwach (65 km średnicy w najszerszym miejscu. Składa się z okrągłego pierścienia raf, które otaczają krawędzi atolu i które otaczają głęboką na 85 m centralną lagunę, pełną thilas i płytkich raf otaczających ponad 200 wysepek. Pierścień raf jest przełamany 40 głębokimi kanałami, które łączą lagunę z otwartym oceanem. Przejścia te zapewniają mnóstwo ekscytujące nurkowanie, gdzie można spotkać delfiny, rekiny rafowe i większe ryby. Wokół wysepek centralnej laguny znajduje się wiele jaskiń i tuneli, w których można znaleźć płaszczki i whiptaile, mnóstwo żółwi, węgorzy ogrodowych, rekinów gitarowych, lampartów i rekinów pielęgniarek. Rafy składają się głównie z twardych gatunków koralowców, takich jak pority i warstwowe korale stołowe, a patrolowane są przez szare rekiny rafowe, żarłacze rafowe czarnopłetwe i makrele wielkogębowe. Wargacz napoleoński i ławice lucjana pręgowanego występują w obfitości. Makro życie jest tutaj szczególnie dobre i możesz skupić się na odkryciu zwierząt, takich jak płazińce, krewetki i skorpiony. Jednym z najbardziej znanych miejsc na lagunie jest Hafsa Thila, które jest doskonałym miejscem do oglądania tuńczyków trevally i dogtooth polujących na przynętę, blue chromis i ogromne roje anthias wokół stromego szczytu. Zajrzyj na rafę, aby znaleźć węgorze wstążkowe, babki ogniste, szkaradnice i endemiczne malediwskie anemonefish. Na niebiesko można zobaczyć mobula ray, batfish, oceanic rogatnic i tęczowych biegaczy. Trevally błękitnopłetwe, barakudy, tuńczyki i ogromne ławice fizylierów można znaleźć wzdłuż zewnętrznych ścian raf i kanałów, a także czasami wielkie młoty, oceaniczne czarnuchy, jedwabniki, samogłowy, byki i rekiny tygrysie. Huvadhoo słynie z nocnych nurkowań z rekinami wielorybimi. Nilandhoo Kandu to jeden z najsłynniejszych kanałów, w których przesiadują gęste ławice opastuna, ryby pochorowatej i dużych gatunków graników. Na przystankach bezpieczeństwa nurków często towarzyszą zabawne delfiny

Fuvahmulah nurkowania z rzadkimi i dużymi zwierzętami morskimi, przede wszystkim jest to miejsce, w którym można znaleźć największą zarejestrowaną liczbę rekinów tygrysich na świecie, ale także młoty, młocarnie, oceaniczne białopłówki, srebrzyste, rekiny wielorybie, manty oceaniczne, a nawet samogłowy, żaglice i wieloryby. Twarde rafy koralowe są tu zdrowe i pełne życia, z ogromnymi ławicami barakud, czy tuńczyka żółtopłetwego. 

Tutaj macie szansę spotkać również kosogony, które nie występują w innych częściach Malediwów w setkach osobników, najczęściej między styczniem a marcem. Szare rekiny rafowe i żarłacze białopłetwe są rezydentami i są często spotykane. Whitetips są zwykle znajdowane w jaskiniach wraz z młodymi. Inną atrakcją nurkową na wyspie Fuvahmulah są olbrzymie manty. Gdzie indziej na Malediwach widać mniejszą mantę rafową. Jednak w Fuvahmulah to ich masywni oceaniczni kuzyni często odwiedzają stacje czyszczące, w tym bardzo rzadką, całkowicie czarną odmianę. 

Laamu nurkowanie w dryfie w licznych głębokich przejściach. Dodając adrenaliny, wiele rekinów i płaszczek można zobaczyć polujących na mniejsze ryby rafowe w silnych prądach. Kanał chociaż jest stosunkowo płytki, rozciąga się na 250 m, a rekiny rafowe Whitetip są częstymi gośćmi. Podobnie jak ławice waletów, które krążą wśród płaszczek tuńczyka i orleni

Termin: 11 – 25/03/2023
Cena:
3750 USD

Cena obejmuje:

– dwutygodniowy pobyt na łodzi Soleil 2 obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie FB, napoje (woda, kawa, herbata), 

– 32 – 36 nurkowań

– przewodnika nurkowego

– transfer z / na lotnisko

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– ubezpieczenie TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy)

– ubezpieczenie organizatora turystyki

Cena nie obejmuje:

– przelotu na trasie WAW – MLE – WAW (ok 3950 PLN)

– przelotu wewnętrznego (ok 250 USD)

– opłaty paliwowej 240 USD

– podatku środowiskowego 6 USD / dzień

– napojów innych niż ww

– ubezpieczenia nurkowego

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

– dopłaty do jedynki 1000 USD

– dopłaty do górnej kajuty 500 USD / os

– napiwków 70 USD

– wypożyczenia sprzętu

Informacje i zapisy Marta: marta@aquadiver.pl tel.: 608 450 707