Filipiny Foto Anilao – 28 kwiecień – 09 maj 2023

Miejsce

Filipiny Anilao

Termin

28 kwiecień – 9 maj 2023

r

Doświadczenie

Filipiny uwielbiamy i wracamy tam tak często jak się da.

Cena

1990 USD

O wyprawie

Anialo to jedno z najlepszych miejsc na świecie dla fanów podwodnej fotografii makro. Można tam spotkać ślimaki, krewetki, kraby, koniki morskie, frogfishe, rihnopie, ośmiornice, no i przedziwne stwory podczas nurkowań nocnych Black Water.

Wyjazd jest dla wszystkich, którzy lubią fotografować małe rzeczy pod wodą. Zarówno dla tych zaawansowanych, jak i dla osób, które chciałby rozwinąć swoje umiejętności. Opiekunem wyjazdu będzie Adam Sokólski, doświadczony fotograf podwodny uwielbiający makrofotografię, którego zdjęcia były publikowane m.in. w magazynie National Geographic.

Będziemy nurkować z Anilao Photo Academy. To baza i hotel stworzone i prowadzone przez ekspertów od fotografii podwodnej dla fotografów podwodnych. W planach mamy 8 dni nurkowych po 3 nurkowania dzienne oraz 3 nurkowania nocne Black Water. Wprowadzenie do świata Black Water zrobi jeden z właścicieli centrum nurkowego, Wayne Jones, który jest wielokrotnie nagradzanym fotografem i jurorem wielu konkursów fotograficznych. W trakcie wyjazdu będziemy dużo rozmawiać o fotografii podwodnej, zrobionych zdjęciach, spotkanych stworach, technikach robienia zdjęć, sprzęcie.

Cena zawiera:

 • 9 nocy w pokojach dwuosobowych
 • pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja). Woda bez limitu
 • 8 dni nurkowych po 3 nurkowania dziennie z łodzi
 • 3 nurkowania Black Water poprzedzone wykładem
 • (w sumie 27 nurkowań)
 • transfery z lotniska w Manili i z powrotem

Cena: 1990 USD

Cena nie zawiera:

 • przelotu Warszawa – Manila – Warszawa – około 5 tys PLN (Qatar Airways)
 • ubezpieczenia nurkowego i turystycznego
 • napiwków

Ewentualne dopłaty:

 • Nitrox: 22 USD za 3 butle
 • pokój jednoosobowy: 50 usd za dzień
 • prywatny przewodnik: 50 usd za dzień
 • dodatkowe nurkowania nocne: 30 usd za sztukę
 • dodatkowe nurkowania Black Water: 50 usd za sztukę
 • Wypożyczenie sprzętu fotograficznego

Program wyjazdu:

Dzień 1: Wylot z Warszawy do Manili (Qatar Airways 17:40)

Dzień 2: Przylot do Manili (16:30) i przejazd do Anilao Photo Academy (około 3 godziny)

Dzień 3-10: 8 dni nurkowych, po 3 nurkowania dziennie, 3 nurkowania nocne typu Black Water, w sumie 27 nurkowań(wszystkie nurkowania są z łodzi)

Dzień 11: Suszenie i pakowanie sprzętu. Przejazd na lotnisko w Manili i wylot do Polski o północy (Qatar Airways)

Dzień 12: Przylot do Warszawy o 13:15

Wyjazd z fotografem NATIONAL GEOGRAPHIC

Adam Sokólski

Nurkuję od 20 lat. Od dłuższego czasu nurkowanie to moja praca, ale nigdy nie przestało być moją pasją. Pasją, która daje mi możliwość odwiedzania przedziwnych i fascynujących miejsc. Bardzo lubię oglądać i pokazywać innym różnorodny podwodny świat i jego mieszkańców.

Pierwsze zdjęcie pod wodą zrobiłem małym kompaktowym aparatem podczas wyjazdu do Dahab (w Egipcie) w 2006 roku. Od tego momentu fotografia podwodna stała się ważnym elementem mojego życia i zawsze staram się zabierać pod wodę aparat.

Fotografia podwodna to dla mnie niekończąca się droga w poszukiwaniu idealnego ujęcia, doskonaleniu swoich umiejętności, no i kupowanie coraz większej ilości sprzętu fotograficznego 🙂

Fotografia podwodna makro.

Od wielu lat jestem związany z Zanzibarem, ale to wyjazdy do Azji otworzyły mi oczy na fantastyczny świat makro. Uwielbiam te przedziwne mikroskopijne stwory, które wyglądają jak przybysze z kosmosu. To właśnie makro fotografia jest moim ulubionym rodzajem fotografii i pod wodą najczęściej i najchętniej robię zdjęcia stworzeniom małym, bardzo małym i super małym. Podwodny świat makro jest niezwykle bogaty. Samych ślimaków nagoskrzelnych istnieje około trzech tysięcy gatunków. Do tego dochodzą setki różnych gatunków krewetek, krabów, koników morskich, rybek, korali, ukwiałów. Mnóstwo nieprawdopodobnych kształtów i kolorów, zwyczajów, i zachowań – wszystko to sprawia, że świat ten wygląda jak z filmów science-fiction, a obserwowanie zamieszkujących go stworzeń jest niezwykle fascynujące.

Moje zdjęcia na Instagramie:

https://www.instagram.com/adam_sokolski_bluepix/

 

Informacje i zapisy: Miłosz 603 173 049 milosz@aquadiver.pl
Biuro Podróży AQUATRAVEL.EU – PHU AQUAMANIA z siedzibą przy ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn, nr NIP 739-283-96-16, numer wpisu – 7/2016 – do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Warmińsko – Mazurskiego dokonanego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.