Madera – 1 – 8 grudzień 2024

Miejsce

Madera – Portugalia

Termin

1 – 8 grudzień 2024

Cena

Cena 4500 zł

Madera- Wyspa wiecznej wiosny

1-8.12.2024

Nurkowanie, Zwiedzanie i Trekking

Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim, będąca częścią archipelagu, w skład którego oprócz niej wchodzą Porto Santo oraz niezamieszkałe wyspy Desertas i Selvagens. Archipelag znajduje się około 685 km od wybrzeży Afryki, 970 km od Lizbony, 370 km od Gran Canarii i 770 km od wyspy Santa Maria, najbliższej z Azorów. Madera, nazywana „wyspą wiecznej wiosny” ze względu na swój łagodny klimat, łączy w sobie bogatą historię, zachwycające widoki, wspaniałą kuchnię oraz urokliwe miasteczka i wioski.

W ostatnich latach Madera zyskała popularność wśród turystów nie tylko ze względu na swój wiosenny klimat, ale także z powodu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Praktycznie nie ma tam przestępczości, co czyni ją jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.

Madera jest jednym z najwyższych wulkanów na świecie, powstałym w wyniku serii erupcji podwodnego wulkanu. Masa skał i gazów wydobywających się z krateru stworzyła ten niesamowity krajobraz. Sama wyspa to tylko niewielka część tej formacji wulkanicznej, gdyż większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego.

Wtórne erupcje doprowadziły do powstania płaskowyżu Paul da Serra, nazywanego „gąbką” Madery, gdzie swoje źródła ma wiele strumieni, potoków i rzek. Erozja przyczyniła się do ukształtowania górskich grani, wąwozów oraz klifów, w tym jednego z najwyższych w Europie – Cabo Girão.

Ukształtowanie terenu wpływa nie tylko na zachwycający krajobraz, ale także na klimat i pogodę. Deszcze, wulkaniczna gleba i sprzyjający klimat są odpowiedzialne za bujną roślinność wyspy. Wawrzyny i lasy pierwotne w okolicy Rabaçal zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a bogactwo gatunków kwiatów sprawia, że Madera nie bez powodu nazywana jest Ogrodem Atlantyku.

NURKOWANIE

Madera to niewielka wyspa położona na Oceanie Atlantyckim, znana z wina Laurisilva i Madera. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że podwodny świat Madery jest równie piękny, co jej krajobrazy nad powierzchnią wody.

Calheta Diving Center to jedyne centrum nurkowe zlokalizowane w południowo-zachodniej części Madery. Dzięki swojemu położeniu w najbardziej słonecznej części wyspy oraz ponad 25 miejscach do nurkowania w okolicy, możemy zagwarantować fascynujący i nieskazitelny podwodny świat, dostępny dla nielicznych.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym nurkiem, czy dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, oferujemy doskonałe warunki dla różnych poziomów zaawansowania. Posiadamy wiele nurkowań z brzegu, nurkowań z łodzi, nurkowań dryfowych oraz wrakowych, a także organizujemy wycieczki do parku morskiego Garajau. Większość nurkowań charakteryzuje się widocznością powyżej 25 metrów, a temperatura wody waha się od 21 do 25 stopni, co sprawia, że nurkowanie jest niezwykle przyjemne.

ZAKWATEROWANIE

The Docks Ocean Front Villas

Ta zabytkowa posiadłość na nabrzeżu w wiosce portowej Paul do Mar oferuje nowoczesne wille z własnym wyżywieniem i panoramicznym widokiem na Ocean Atlantycki. Plaża oddalona jest od obiektu o niecałe 50 metrów.

Każda willa obejmuje przestronny salon i jadalnię na otwartym planie ozdobione naturalnymi materiałami. Wyposażone są w nowoczesną łazienkę i telewizję kablową. Obiekt zapewnia bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

W pełni wyposażone kuchnie wyposażone są w kuchenkę mikrofalową, piekarnik i lodówkę, co umożliwia samodzielne przygotowywanie posiłków. Restauracje, bary i kawiarnie znajdują się w odległości krótkiego spaceru od obiektu.

Goście mogą zwiedzać wybrzeże jedną z wielu tras spacerowych lub łodzią.

Obok obiektu dostępny jest bezpłatny publiczny parking. Dojazd z obiektu The Docks Ocean Front Villas – Next to Beach na lotnisko na Maderze zajmuje 60 minut.

Koszt wyjazdu: 

* 4500 zł/ osoba 

*cena jest aktualna na dzień publikacji oferty i w późniejszym terminie może się zmienić 

Cena zawiera: 

– zakwaterowanie

– przelot z bagażem

– opiekę polskiego pilota/instruktora 

– ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, bagaż 

– ubezpieczenie organizatora turystyki 

Cena nie zawiera: 

– wypożyczenia samochodu

– nurkowań

– wyżywienia 

– wypożyczanego sprzętu 

– napiwków 

– ubezpieczenia nurkowego, 

– obowiązkowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

– ubezpieczenia nurkowego, kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych