Timor Wschodni – 7 – 14 – październik 2024

Miejsce

Timor Wschodni

Termin

7 -14 październik 2024 + przeloty+opcja Bali/Nusa Penida

r

Doświadczenie

To będzie nasz wyjazd do Timoru Wschodniego. 

Cena

1500 USD + zakwaterowanie + przeloty

Timor Wschodni 16/23.10.2023

+ Bali*

*do indywidualnego ustalenia

Od września do grudnia kanał między Dili a wyspą Atauro jest szlakiem migracji płetwala błękitnego – największego zwierzęcia, jakie kiedykolwiek żyło, oraz kaszalota, największego mięsożercy wszechczasów.

Ponadto przez cały rok obecne są płetwale krótkopłetwe, wieloryby melonowate, cętkowane, błystki, butlonosy i szorstkozębne. Z okazjonalnymi rekinami wielorybimi i orkami dla szczęśliwców.

Zapraszamy na wycieczki z obserwacją wielorybów (w jednym momencie 4 osoby mogą być w wodzie z maską, fajką i płetwami). Wszystko to odbywa się zgodnie z wytycznymi dotyczącymi odpowiedzialnej obserwacji wielorybów Timoru Wschodniego.

RAMOWY PLAN:

1 dzień – Odbiór z lotniska po przylocie

2 dzień – 2 nurkowania rano, obserwacja wielorybów po południu-snorkeling

3 dzień – 2 nurkowania

4 dzień – 2 nurkowania rano, obserwacja wielorybów po południu-snorkeling

5 dzień – 2 nurkowania

6 dzień – 2 nurkowania rano, obserwacja wielorybów po południu-snorkeling

7 dzień – wycieczka po mieście. Wycieczka do CazBar na zachód słońca

ostatni dzień – transfery lotniskowe

Cena pakietu za osobę 1500 USD (10 nurkowań, 3 x wypłynięcie na obserwację wielorybów)

Zakwaterowanie:

Guest House 5

Pokój A 1 łóżko podwójne 1 łóżko pojedyncze

Pokój B 1 łóżko podwójne 1 łóżko pojedyncze

Pokój C 1 łóżko pojedyncze

Guest House 6

Pokój D 1 łóżko pojedyncze

Pokój E 2 pojedyncze łóżka

Pokój F 1 podwójne łóżko

Luksusowe apartamenty (Studio)

Jednostka 1 1 podwójne łóżko

Pokój 2 1 łóżko podwójne 1 łóżko pojedyncze

Pokój 3 1 łóżko podwójne 1 łóżko pojedyncze

Jednostka 4 1 podwójne łóżko

CENY zakwaterowania/osoba:

Pokój jednoosobowy w Guest House 7 nocy 300 USD

Wspólny pokój dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami Pensjonat 7 nocy 270 USD za osobę

Guest House dla jednej osoby z łóżkiem podwójnym lub 2 łóżkami pojedynczymi za 7 nocy 360 USD

Wspólny apartament typu studio 7 nocy 600 USD

Studio jednoosobowe na 7 nocy 1100 USD

+ przelot

MIEJSCA NURKOWE NA WYSPIE ATAURO

Bez wątpienia Atauro to najbardziej dziewiczy obszar do nurkowania w Timorze Wschodnim. Wokół wyspy jest duży wybór nurkowań odpowiednich dla każdego poziomu! Widoczność jest zawsze doskonała, a bogactwo życia ryb i koralowców po prostu przytłacza. Nasi mistrzowie nurkowania z przyjemnością pokażą Ci ukryte sekrety podwodnego świata Atauro. Chcesz iść tylko na snorkeling? Bez obaw! Zabierzemy Cię w piękne miejsca na niezapomniane wrażenia! Osoby zainteresowane pobytem na Atauro i potrzebujące tylko przelotu? Daj nam znać, a my się tym zajmiemy! Nasza łódź, Zara-Ann, zabierze Cię do Atauro w 1 godzinę, wypływając z Dili. Lunch i napoje bezalkoholowe są wliczone w cenę.

MIEJSCA NURKOWANIA NA ZACHODNIM WYBRZEŻU

Kierując się dalej na zachód w kierunku Liquica, dochodzisz do takich miejsc nurkowych jak Bubble Beach, znana z niesamowitych pól bąbelkowych i spektakularnego miejsca nurkowego The Gravel Pit.

MIEJSCA NURKOWANIA NA WSCHODNIM WYBRZEŻU

Na wschód od Dili nurkowie mogą doświadczyć nurkowania z brzegu w najlepszym wydaniu. Łatwy dostęp wzdłuż wybrzeża umożliwia nurkom bezpieczne wejście do wielkich nurkowań ściennych. Secret Garden, K41, Bob’s Rock i Lone Tree to tylko niektóre z niesamowitych nurkowań, które można wykonać. Około 40 minut na wschód od Dili rozpoczyna się nurkowanie, które trwa aż do Com oddalonego o około 100 km. Różnorodność nurkowań na tym odcinku drogi jest nieskończona, jednak K41 i Lone Tree należą do ulubionych miejsc nurków.

LOKALNE MIEJSCA NURKOWANIA W POBLIŻU DILI

Okolice Dili oferują nurkowi kilka doskonałych nurkowań z bliska z dużą różnorodnością. Łatwo zaplanuj lokalne wycieczki nurkowe w dowolnym momencie dzięki naszym elastycznym harmonogramom dopasowanym do Ciebie. Zaledwie 5 minut od naszego centrum nurkowego znajduje się przystań Pertamina Pier, jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Timorze Wschodnim dla stworzeń, ośmiornic i ławic nietoperzy. Nurkowie są zawsze zaskoczeni, gdy nurkują po raz pierwszy i ilością tego, co można zobaczyć na miejscu nurkowym w Dili!

Zaledwie 10 minut na zachód od Dili znajduje się Dili Rock East & West, znana z łatwego dostępu i wspaniałych warunków z różnorodnym piaszczystym dnem i doskonałymi koralowcami. Dili East oferuje również wspaniałe możliwości zobaczenia makro-stworzeń i mnóstwa kolorowych ryb rafowych.

Wzdłuż tej samej plaży leży Tasi Tolu, najlepsze miejsce do nurkowania w błocie Timoru z konikami morskimi i wieloma innymi ulubionymi fotografami na tym przeważnie piaszczystym dnie. Roda Reef projekt sztucznej rafy zbudowany przez DTL, dobry dla żabnic, nudi i innych makro. Płycizny trawy morskiej w obu miejscach przyciągają krowy morskie przez cały rok!

Podróżując na wschód od Dili, można znaleźć zarówno przednią, jak i tylną stronę Christ Rei, oferujące doskonałe rafy koralowe z ogromną różnorodnością ryb. Pinnacle to lokalne nurkowanie łodzią znane z ryb pelagicznych, żółwi i płaszczek!

Informacje i zapisy:

milosz@aquadiver.pl, tel.: 603 173 049

Koszt wyjazdu zawiera:

– transfer lotnisko Timor

– 10 nurkowań i 3 x obserwacja oraz snorkeling z wielorybami  

– opiekę polskiego pilota/instruktora

– ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, bagaż

– ubezpieczenie organizatora turystyki

– zdjęcia i filmy z wyprawy

Koszt nie zawiera:

– przelotów

– nitrox,

– butla 15l,

– ubezpieczenia nurkowego,

– napiwków,

– innych wydatków nie wymienionych w koszt zawiera…

Biuro Podróży AQUATRAVEL.EU – PHU AQUAMANIA z siedzibą przy ul. Iwaszkiewicza 42/1,
 10-089 Olsztyn, nr NIP 739-283-96-16, numer wpisu – 7/2016 – do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Warmińsko – Mazurskiego dokonanego przez Marszałka Woje
wództwa Warmińsko-Mazurskiego