Nurkowanie z łodzi

Jezioro Ukiel – nurkowanie z łodzi

Jezioro Ukiel – zwane też Krzywym

Oferujemy możliwość nurkowania z łodzią motorowej (ze sternikiem). Zabieramy do czterech płetwonurków, cena za usługę jest do uzgodnienia i zależy od ilości osób oraz miejsca nurkowania.

Ukiel to najgłębsze i największe jezioro w Olsztynie. Idealne dla płetwonurków. Linia brzegowa jeziora jest dobrze rozwinięta i urozmaicona, a składają się na nią liczne urocze zatoki i półwyspy. Największy z nich to Ostrów, który oddziela Zatokę Kopernika od basenu środkowego Przejma zwanego Pacyfikiem (to tu jest największa głębia – 43 m). Oprócz tych dwóch plos Krzywe składa się jeszcze z Zatoki Grunwaldzkiej (basen olsztyński) i Łabędziej Szyi (Łupstych). Baseny łączą się przesmykami o intrygujących nazwach: Lwia Paszcza, Czarne Wrota i Zakręt.

Choć brzegi jeziora są przeważnie wysokie i strome, dobry dostęp do wody mamy niemal wszędzie, z czego korzystają zarówno amatorzy plaż dzikich, jak i tych bardziej zagospodarowanych. Wędkarze chwalą akwen szczególnie za dorodne leszcze, szczupaki i okonie.
Strefę przybrzeżną porasta trzcina, tatarak i sitowie. Spotkamy tu liczne gatunki roślin oraz ptaków, m.in. łabędzie, żurawie, czaple, kormorany i kaczki. Ukiel to jezioro typu sielawowego. Ryby występujące w Jeziorze Ukiel to m.in.: leszcz, okoń, sieja, szczupak, węgorz.

Wyposażona w sonar łódź i doświadczony sternik z łatwości znajdą dla Was idealne miejsce do nurkowania.

Nazwa: Jezioro Ukiel (Krzywe)
Nazwa historyczna: Okull-See
Region geograficzny: Pojezierze Olsztyńskie
Miasto: Olsztyn
Województwo: warmińsko-mazurskie
Nadleśnictwo: Kudypy

Powierzchnia: 407,50 ha
Głębokość maksymalna: 42,5 m
Długość linii brzegowej: 22,56 km
Wysokość lustra wody npm: 104,7 m
Objętość wody: 40.771.958 m sześc

nurkowanie z łodzi

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Aquadiver Klub

Miłosz Dąbrowski